Mezoterapie (mikrojehličkování, mikroneedling)

- omlazuje pokožku obličeje, krku, dekoltu a rukou tvorbou nových

kožních buněk

- vyhlazení jemných a středně hlubokých vrásek

- redukce a vyhlazení jizev např. po akné

- zvyšením cirkulace lymfy výrazně podporuje regenerační schopnosti pokožky

- hloubková hydratace pomocí kyseliny hyaluronové

- stahování rozšířených pórů

- sjednocení tónu pleti a rozjasnění pleti

- za pomoci speciálního séra zesvětlení pigmentových skvrn

Koncept mezoterapie je založen na přirozených vlastnostech pokožky a její samoobnovovací schopnosti. Jehličky pronikají do všech vrstev pokožky a vyvolávají malá porušení. To spouští přirozenou hojivou reakci. Pokožka začne po zákroku intenzivně tvořit vlastní kolagen a elastin. Výsledkem je snížení hloubky vrásek, zvýšení pružnosti kůže a zlepšení vzhledu jizev a jiných defektů. Při zákorku se vytvářejí kanálky, kterými může být jakákoliv látka aplikovaná na povrch kůže mnohem rychleji a efektivněji vstřebána. Tím se mnohonásobně zvyšuje účinnost léčby.

Metoda má výborné estetické výsledky, které jsou vidět již bezprostředně po zákroku, ovšem celý regenerační proces trvá několik měsíců. Výrazně se sníží nebo zcela eliminuje povrchovější vrásky, pigmentové skvrny, napomáhá léčení aknózních projevů a jizev po akné. Pleť je výrazně vypnutější, zářivější, zatahují se póry, barva pleti se sjednotí. Technika se po celém světě využívá také k odstranění strií.

Při ošetření pomocí mikrojehličkování nedochází k závažnému poškození epidermis, jako se to stává u některých antiagingových metod. Naopak - pokožka posílí a postupné budování kolagenních a elastinových vláken ji viditelně zpevňuje. Proto také je možné provádět zákrok opakovaně. Ošetření mikrojehličkováním lze navíc aplikovat na všechny typy pokožky.